Dobrodziejstwo kantorów online

Gdyby zapytać o opinię osoby, które cyklicznie dokonują transakcji walutowych o to czego oczekują, na pierwszym miejscu byłaby oczywiście dobra cena waluty, ale tuż za nią pojawił by się komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Zarówno bankom jak i kantorom stacjonarnym trudno sprostać tym wymaganiom, stąd też klienci wybierają najlepszą z możliwych alternatyw.

Tym trzecim wyjściem jest naturalnie kantor online, dający pełną kontrolę nad obrotem pieniędzy. Klienci zyskują dogodny moment na wymianę, nie będąc obarczeni czasem urzędowania instytucji stacjonarnych. Pod słowem „bezpieczeństwo” kryje się natomiast całkowite wyeliminowanie groźby kradzieży gotówki. Jedną z głównych zalet jest niski spread, który w przypadku internetowej wymiany wynosi ok. 1% i nierzadko jest on niższy dzięki rozlicznym promocjom, których brak w bankach. Jeśli porównać, by tę wartość z bankami różnica byłaby miażdżąca, ponieważ tam wynosi on średnio 6%.

Wspomniana oszczędność czasu to ponownie atut nie do poważenia. Poszukiwanie stacjonarnych ofert zbliżających się do korzystniejszych internetowych okazuje się po pierwsze czasochłonny, a po wtóre praktycznie niemożliwy. Najlepszy kurs wymiany walut niezmiennie jest domeną kantorów online, które automatycznie reagują na zmiany zachodzące na forex`ie. To też możliwość planowania, z której najczęściej korzystają tzw. frankowicze. Wymianę waluty online można zlecić z odpowiednim wyprzedzeniem określając nie tylko datę, ale także preferowany kurs – również wtedy, gdy jest on inny niż aktualny. Operacja zostanie wykonana automatycznie w momencie, gdy kurs będzie najbliższy naszemu założeniu. Do rozlicznych możliwości należy również zlecenie stałe, dzięki któremu klienci nie muszą co miesiąc poświęcać cennego czasu na wykonanie wymiany i przelewu. Zaplanowana transakcja odbywa się w ustalonym terminie, w pełnym zakresie, a więc najpierw wymiany, a później bezpośredniego przelewu na wskazane konto bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *